22 Mayıs 2007

Uzun Bir Aradan Sonra...

Hayatımın en zorlu, en yorucu iş deneyimden çıkalı neredeyse üç hafta oldu. Ancak, eski hayatıma adapte olmam bayağı uzun sürdü. Kelimelerle anlatılamaz bir 2 ay geçirdim. Güzellikleriyle, şanssızlıklarıyla, kazalarıyla, yeni dostluklarıyla dolu bir iki ay. Her gün aklıma şunu da yazayım dediğim yüzlerce şey geliyordu.

Nereden başlayayım bilmem ki. En baştan tabi.

Üyesi olduğum bir mesajlaşma grubundaki telefonu arayıp, "İspanyolca çevirmeni arıyormuşsunuz?" dememle başladı herşey. Telefondaki Didem Hanım'la ise hemen iki gün sonra tanıştım. Polatlı'da bir ofisi olan bir İspanyol firmasına gittim. Didem Hanım, beni proje müdürü Fernando ile tanıştırdı. Ne projesi mi? Ankara-Eskişehir Hızlı Tren Projesi. Yeri gelmişken belirteyim ki. Bir diğer sekreter Ayşegül Hanım'la birlikte, Didem Hanım ve Fernando, benim çok zor anlar yaşadığım zamanlardaki destekleri, defalarca işi bırakma kararımdan dönmemdeki en önemli etkenlerdi. Eğer bu sayfaları okuyorlarsa yürekten sevgiler.

İlk gün, daha sonra beş haftamı geçireceğim insan müsvettesi Paco ile çalışacağım söylendi. Şimdi uzun uzun onunla geçirdiğim rezil günleri yazmak istemiyorum. Çünkü tekrar tekrar yaşamak istemiyorum o kötü şeyleri.

En iyisi burada güzellikleri paylaşmak. En başta böyle muhteşem bir projenin, çok küçük de olsa bir parçası olmak son derece gurur verici. yapılan iş çok zorlu, çok zahmetli ve çok ince. Yani kısacası bir sürü "ÇOK" var içinde.

2 yorum:

cenk dedi ki...

Selam Kardeşim

uzun süredir görüşemiyoruz. burdaykende seni ziyaret etme şansım olmadı
iş güç dışında birsürü problemle uğraşıyoruz neyseki sağlık sıhhat iyi
ufaklıkla eşinde iyidir umarım
hayırdır umarım başına kötü birşey gelmemiştir umarım
birde hatırlarsan fransa-isviçre arasında bağırıp duruyordun haymanaaaaaa diye al istediğin oldu. tcdd' de çalışma şerefine nail oldun
görüşmek dileğiyle
Sevgiler

Adsız dedi ki...

Ertuğrul Bey; hayatımda tanıdığım en efendi,nazik ve kalbi güzel ender insanlardan birisiniz. Sizinle bu ofiste onca zorluğa rağmen omuz omuza çalışmak çok güzeldi.Güzel insanlığınız ve katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.Tekrar görüşmek üzere.. Gideceğiniz heryerde huzur ve mutluluk sizinle ve ailenizle olsun..
Ayşegül Çırakoğlu